Registruotis

Mokslininkai atskleidė, kada pusryčiauti ir vakarieniauti, kad sulieknėtumėte

Mokslininkai atskleidė, kada pusryčiauti ir vakarieniauti, kad sulieknėtumėte

@ Shutterstock

 
Surėjaus universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai išsiaiškino, kad laiko tarpo tarp pirmo ir paskutinio valgymo sutrumpinimas padeda sumažinti per dieną suvartojamų kalorijų kiekį. 13 tiriamųjų, kurių vidutinis kūno masės indeksas siekė 29, buvo stebimi dešimt savaičių.
 
Vadovaujami Jonathano Johnstono, mokslininkai nutarė patikrinti, kokią įtaką nutukimui darys pusantros valandos atidėti pusryčiai ir paankstinta vakarienė. 7 aktyvūs tiriamieji pusryčiavo pusantros valandos vėliau, negu buvo pratę, ir tiek pat anksčiau vakarieniavo. Likę 6 galėjo maitintis tokiu grafiku, kaip jiems patinka. Viso tyrimo metu jo dalyviai turėjo žymėtis, kiek ir ko valgė, o po visko jų laukė medicininė apžiūra. Mokslininkai sekė tiriamųjų svorį, apimtis, gliukozės ir insulino lygį, riebalų kiekį.
 
Per 10 savaičių pirmajai grupei pavyko ženkliai sumažinti per dieną suvartojamų kalorijų kiekį (beveik 720 kcal mažiau, lyginant su pirminiais rodikliais).
 
Svoriui šie mitybos pokyčiai įtakos neturėjo, tačiau tai padėjo net 1,9 proc. sumažinti riebalų kiekį pačiame organizme.